А ти ревнуєш? – Поль Гоген

А ти ревнуєш?   Поль Гоген

Проживаючи на Таїті, серед екзотичної природи і не менш екзотичних корінних жителів, Гоген перебував у постійному пошуку сюжетів. Як Бальзака в літературі, так і Гоген у живописі цього періоду можна назвати пильним спостерігачем.

Картина “А ти ревнуєш?” втілює сцену, подсмотренную майстром. Дві сестри, після купання, лягли відпочити на теплий пісок берега. Їх розмови крутяться навколо теми любові – любові вчорашньої і майбутньої. Солодкі спогади обриває лише одна думка – ти ревнуєш? Саме цей момент, ледь вловимий мить розбрату, і прагнув зобразити художник.

Чарівними квітами переливається водойма – це надзвичайне поєднання синього, чорного і рудувато-коричневого створює мерехтливе рух води. Особливо привертають увагу золотисто-коричневі тіла головних героїнь, їх розслаблені пози виглядають дуже природно і натурально.

Інший пейзаж навколо дівчат відрізняється набросочностью і чарівної декоративністю – це розмиті силуети яскравих екзотичних рослин, квітів, метеликів. Така абстрактність фону невипадкова – тим самим Гоген хотів зобразити якийсь чарівний світ, барвистий, розмірений і незайманий, в якому і з яким таитяне живуть в гармонії. В результаті втілення всіх ідей, картина художника вийшла дуже барвистою і монументального одночасно.

Сам майстер оцінював цю свою роботу дуже високо, про що свідчить його лист своєму близькому другові, де він стверджує, що “А ти ревнуєш?” – найкраще з того, що він створював на острові.

Це незвичайне полотно було куплено російським меценатом для приватної колекції. Як це ні дивно, але архаїчна Росія швидше за інших європейців оцінила оригінальність листи Гогена. Після всеогульной націоналізації картина виявилася в Державному музеї образотворчих мистецтв імені А. С. Пушкіна, де і експонується досі.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)