Абатиса Лукреція Альярди Вертова – Джованні Баттіста Мороні

Абатиса Лукреція Альярди Вертова   Джованні Баттіста Мороні

Мороні, відомий силою свого натуралізму, вважається одним з найбільш майстерних портретистів Чинквеченто. Далекий від придворної манери Тиціана, художник з Бергамо відтворює людську натуру в новому ракурсі, самобутнє і природне. Його замовники, в більшості своїй люди, що належать до заможного стану ломбардській провінції, зображені у звичній для них конкретній обстановці повсякденному житті.

Образи, наділені глибокою людяністю, майстерно передані художником через їх фізичний вигляд і психологію поведінки. Абатиса зображена на сірому тлі, що підкреслює монументальність її фігури і повідомляє всієї композиції певну строгість. Приглушені попелясті тони, однак, стають яскравішими за спиною жінки, акцентуючи увагу на сивій голові в покривалі тонкої роботи.

Незважаючи на штучність висунутого на перший план парапету з витонченою написом на латині, полотно віддаляється від суворої стилістики офіційного портрета: особа аббатиси, що несе відбиток безжального часу, не відображає ні тіні зарозумілості або відчуження. Її зосереджений погляд і натяк на легку посмішку дають відчуття щирості і правдивості.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 2.50 out of 5)


Абатиса Лукреція Альярди Вертова – Джованні Баттіста Мороні.