Абрамцево. Літній пейзаж – Ілля Рєпін

Абрамцево. Літній пейзаж   Ілля РєпінВлітку 1877 року Ілля Рєпін писав своєму другові учнівських років, згодом великому художньому діячеві Адріану Прахову: “Я схильний думати, що Абрамцево найкраща в світі дача; це просто ідеал!..”

Протягом шести років з 1877 року до переїзду в Петербург в 1882 році Ілля Юхимович Рєпін з сім’єю часто й подовгу гостював у Сави Івановича і Єлизавети Григорівни Мамонтових в їх підмосковному маєтку Абрамцево.

Художник був одним з найбільш діяльних учасників Абрамцевского гуртка, який об’єднував в останній третині XIX століття багатьох найбільших діячів російської художньої культури. Регулярними його учасниками були в різний час, крім Рєпіна, Суриков і Віктор Васнєцов, Полєнов і Костянтин Коровін, Сєров і Врубель.

Короткий абрамцевский період стоїть осібно у творчості Рєпіна. Ніколи він не був так идилличен, ніколи не писав так просвітлених пейзажів. Абрамцево з його культом поетичної на недовгий термін порушило возбудимом Рєпіна лірика.

Багато репинские твори, створені на рубежі 1870-1880-х років в Абрамцеві і його околицях, несуть на собі печатку цього поетичного світу – відкрито споглядального і разом з тим навантаженого серйозними творчими задумами. Достатньо згадати деякі живописні роботи Рєпіна, такі, як портрети Е. Р. Мамонтової і С. В. Мамонтова, як картину Літній пейзаж, що зображає Віру Олексіївну Рєпіну, дружину художника, на містку серед зігрітій сонячним теплом густого листя зарослого парку.

В Абрамцеві Рєпін почав роботу над своїми великими полотнами виконав етюди до багатофігурною картині Хресний хід в Курській губернії, створив початковий ескіз картини Запорожці пишуть листа турецькому султану.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4.50 out of 5)