Абстракції – Ванесса Белл

Абстракції   Ванесса Белл

До нас дійшло всього чотири абстрактних роботи Ванесси Белл. Всі вони відносяться до середини 1910-х років, коли блумсберийци намагалися з допомогою абстракції звільнитися від законів, “нав’язаних” живописцю традицією. Одну з картин цього періоду ви можете бачити вгорі.

Шість фрагментів розташовані на насичено-жовтому тлі. Всі кольори, використані в композиції, становили основу палітри Белл в ті роки. Як і слід було очікувати, інтерес Белл до абстракції не був, за великим рахунком, її власним інтересом. Вона лише намагалася відповідати ідеям своїх товаришів.

Досить скоро художниця зрозуміла, що “звільнятися від законів живопису за допомогою абстракції” – не її стезя, і після 1915 року абстрактні малюнки можна зустріти лише в предметах декоративно-прикладного мистецтва, створених Белл. Пізніше вона зізнавалася своєму синові Квентіну: “Тимчасова втрата предметного змісту, яке завжди залишалося найважливішим у моїй роботі, переконала мене в тому, що природа набагато багатше і цікавіше будь-яких штучних вигадок”.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)