Адам і Єва – Рафаель Санті

Адам і Єва   Рафаель Санті

Фреска художника Рафаеля Санті “Адам і Єва” має й іншу назву – “Гріхопадіння”. Розмір фрески 120 x 105 див. Фреску “Адам і Єва” Рафаель написав на стелі покоїв понтифіка. Подібно до того як на суміжних стінах в апартаментах папи римського Станца делла Сеньятура християнська трійця і отці церкви у фресці “Диспуту” сусідять з язичницькими: богами і поетами “Парнасу”, так і в композиціях розпис зводу біблійного “Гріхопадіння” співвіднесена з “Перемогою Аполлона над Марсием”.

Вже сам факт об’єднання в рамках загального художнього задуму образів християнської релігії і язичницької міфології є прекрасним прикладом справжнього ставлення людей того часу до питань релігійної догми, тим більше що цей задум виявився здійсненим у резиденції самого папи. Таке об’єднання стало можливим тільки тому, що самі образи християнського культу у ренесансних художників придбали якості, багато в чому протилежні культової догматиці.

Якщо офіційна програма створення фресок Станці делла Сеньятура стала відображенням ідеї примирення християнської релігії з античною культурою, які були поширені серед схильних до компромісу вчених-гуманістів того часу, то художня реалізація цієї програми у фресках Рафаеля Санті стала свідченням єднання світського і церковного початку.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5.00 out of 5)