Адам і Єва знаходять тіло Авеля – Вільям Блейк

Адам і Єва знаходять тіло Авеля   Вільям Блейк

Блейк написав кілька картин на старозавітний сюжет про вбивство Каїном свого молодшого брата Авеля; ця картина – остання з них. Тема першого братовбивства в історії людства хвилювала Блейка. Він звертався до неї не тільки в живописі, ний у своїх літературних творах.

Зокрема, в 1822 році він написав драму “Привид Авеля”. У ній, як зрозуміло з назви, фігурує привид безневинно вбитого Авеля, який волає про помсту. Що стосується живопису, то цей біблійний сюжет був широко поширений в ній з незапам’ятних часів. Але Блейк трактує його по-своєму. У Біблії немає сцени виявлення Адамом і Євою тіла їх молодшого сина, а є питання Бога, звернений до Каїнові: “Де брат твій Авель?”

На картині Блейка Бога немає, але є червоне сонце, що символізує гнів Божий. З великою емоційністю розкриває художник образ Єви, ридаючій над тілом Авеля, і, звичайно ж, – образ Каїна. Його переслідують язики полум’я – Блейк пише їх так, як ніби вони лижуть тіло вбивці. Він вже усвідомив всю тяжкість свого злочину і біжить геть, сам себе прирікаючи на те, щоб ніде не мати ні спочинку, ні спокою, ні співчуття, ні прощення.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Адам і Єва знаходять тіло Авеля – Вільям Блейк.