Афанасій Фет – Ілля Рєпін

Афанасій Фет   Ілля Рєпін

Ілля Юхимович Рєпін – великий російський живописець, майстер портретного жанру. За все своє життя він написав безліч портретів знаменитих людей, письменників, поетів, одним з яких є портрет Афанасія Фета. Афанасій Фет – російський поет, його вірші наповнені романтикою, любов’ю до природи, музикальністю і швидкоплинними митями людської душі. Важкий життєвий шлях виробив у поета похмурий погляд на життя і суспільство.

Після важких ударів долі Фет перестає писати вірші майже 20 років. Портрет написаний в 1882 році, коли Афанасій Фет з новою силою береться за свою творчість і пише новий збірник віршів. Портрет виконаний в стриманій колірній гаммі.

Добре освітлені обличчя і руки поета, вони виділені світлом з досить похмурого оточення. Фет сидить у кріслі й серйозно дивиться на глядача. Його погляд здається втомленим, але відчувається, що це сильна духом людина, і він ще може багато чого встигнути зробити.

Його седеющая борода і голова облисіла в 62 роки, стільки було поетові, коли був написаний портрет, говорить про його нелегке життя. Соціальні нападки і удари долі зробили його важким та закритим у спілкуванні людиною. Рєпін – майстер психологічного портрета, вміло передав характер Афанасія Фета і залишив в історії портрет великого поета.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)