Афіша XX виставки “Салону ста” – Альфонс Муха

Афіша XX виставки Салону ста   Альфонс Муха

Художня галерея “Салон ста” була організована в 1893 році і знаходилася в приміщенні художнього журналу “La Plume”, активно проводив ідеї стилю Арт Нуво. Завданням галереї було не тільки декларування нового стилю, але також “демократизація” образотворчого мистецтва, який одержав назву “мистецтво для будинку”.

Доступні і недорогі були художні видання галереї, літографовані альбоми та серії випусків плакатів і декоративних панно для інтер’єрів. Друкувалися вони у різних літографічних майстерень. Парижа на папері різного гатунку, що великою мірою визначала їх вартість. Серед ста експонентів галереї були знамениті художники – Боннар, Тулуз-Лотрек, Стейнлен, Енсор, Грассе, Рассенфосс. Побажав стати членом цієї групи і Альфонс Муха. За умовами договору він взявся за виконання афіші до двадцятої експозиції Салону.

Плакат привів у незвичайний захват власника галереї, Леона Дешана, який відвідав майстерню художника під час роботи над ескізом. Він умовив Муху зробити два варіанти відбитків: незавершений, без напису, і власне афішу виставки. Правоту Дешана, який оцінив зображення як шедевр декоративного панно, підтвердив його миттєвий успіх у публіки.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Афіша XX виставки “Салону ста” – Альфонс Муха.