Афіша Японський диван – Анрі де Тулуз-Лотрек

Афіша Японський диван   Анрі де Тулуз Лотрек

Лотрек готував третій плакат, замовлений йому Жаном Сарразеном, цікавою особистістю з монмартрской богеми, який відкрив на вулиці Мартир нове кабаре “Диван жапоне” . Жан Сарразен, цей популяризатор “оливок серед північних племен” як він себе іменував, протягом довгого часу бродив по Монмартру з одного кабаре в інше з тазом в руках, пропонуючи шанувальникам за п’ять су дванадцять оливок в кульку з листка паперу з його віршем. Потім, так і не розлучившись зі своїм тазиком, він обладнав “Японський диван” – вузький зал з низькою стелею, прикрашений і обставлений в японському стилі. Тоді Японія була в моді як живопису, так у театрі та літератури.

В “Японському дивані” офіціантки були одягнені в кімоно, більярдні столи пофарбовані в синій і червоний кольори, стеля позолочено, а стільці покриті чорним лаком. “Поет з оливками” проявив проникливість у виборі розваг. Рік тому він зробив дуже вдалий крок, запросивши співачку Іветт Гільбер, яка багато в чому сприяла успіху кабаре.

Своєрідність Іветт Гільбер, здавалося, повинно було б привернути Лотрека, однак у своєму плакаті, присвяченому “Дивану” він зображує лише її силует у куті композиції, приділивши більше місце Джейн Авріль, яка фігурує у нього в якості глядачки, і Едуару Дюжардену.

Афіша “Диван Жапоне” або “Японський диван”, цікава тим, що Лотрек використовував в ній прийом, що змушує глядача постійно переводити погляд, не даючи зосередитися на який-небудь деталі. В кінцевому підсумку, ритмічна гра предметів, коли зіставляються грифи контрабасів, тростина, руки диригента і руки з віялом, призводить до того, що погляд зупиняється на опущених руках, затягнуті в чорні рукавички. Художник домігся відчуття не тільки штучності того, що відбувається, але і зумів стерти грань, що розділяє світ глядача з тим, що відбувається на сцені.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Афіша Японський диван – Анрі де Тулуз-Лотрек.