Афіша зі слоном – Уолтер Річард Сиккерт

Афіша зі слоном   Уолтер Річард Сиккерт

Міськими сценками Сиккерт захопився, ще будучи учнем Уістлера. Нагадаємо, що в 1880-х роках Вістлер досить часто писав фасади дрібних крамничок і майстерень, показуючи їх крупним планом і як би “виймаючи” з навколишнього міського пейзажу. Слідом за своїм наставником Сиккерт теж почав розробляти цю тему – погляньте, наприклад, на його “Пральню”, 1885 .

Дещо пізніше він перейшов до більш загальних видів. Його вуличні сценки, відобразили в найдрібніших подробицях життя Кемден-Тауна, не тільки захоплюють сучасного глядача своїми художніми достоїнствами, але і дають йому можливість побачити без прикрас побут робочого району Лондона. Найбільше вуличних сценок майстер написав, однак, не в Кемден-Тауні, а у французькому містечку Дьеппе.

Колорит і настрій цих робіт світліше, хоча і в курортному містечку Сиккерта найбільше цікавить не святкова життя “відпочиваючих”, а буденне існування “аборигенного населення”. Особливо показовим у цьому відношенні етюд “Афіша зі слоном”, 1910 . А найвідомішою дьеппской міської сценкою Сиккерта, без сумніву, є картина “Кафе Сюїсс”, 1914 , відома також під назвою “Кафе під арками”.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)