Агава – Віктор Борисов-Мусатов

Агава   Віктор Борисов Мусатов

За твердженням мистецтвознавців, істинним мотивом, який спонукав Борисова-Мусатова відправитися в Париж, було його бажання отримати нові художні враження. Разом з тим, під час вивчення живопису в майстерні Кормона, художник з особливою старанністю вбирав усе, що мало відношення до нових течій в образотворчому мистецтві.

У період трирічного навчання, Мусатов кожне літо повертався в рідне Саратов, але його відпустка зводився до стояння біля мольберта. У 1897-му, під час чергового відвідування малої батьківщини, художник написав серію етюдів до задуманої ним масштабної композиції “Материнство”, яка так і залишилася незакінченою. “Агава” – назва одного з етюдів цій барвистою серії, виконаних в імпресіоністському жанрі, в дусі шанованого їм Пюві де Шаванна.

Світ символістської живопису нерозривно пов’язаний з квітами, олицетворявшими вхід “інші світи”, і Мусатов, символіст по духу, постійно перебував у країні мрій, надав цьому екзотичному рослині особливо урочистий вигляд; правда в цьому сюжеті, агаве, напевно, більше підійде роль гімну природі, зате потужного, і фантастично барвистого.

1897 р. полотно, Олія. Державна Третьяковська галерея, Москва, Росія.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3.50 out of 5)


Агава – Віктор Борисов-Мусатов.