Акасака, “Плантація павловний” – Утагава Хиросигэ

Акасака, Плантація павловний   Утагава Хиросигэ

Біля підніжжя піднесення Саннодайти, на березі довгого ставка, схожого на гарбуз-гортанку, розташовується храм Хиеси Санно Гонгэнся. Раніше це був природний ставок, але в період Едо він грав роль зовнішнього рову біля замку Эдодзе, і в 1606 році його розширили і побудували греблю. Згодом ставок отримав назву Тамэикэ.

На початку XVIII століття на західному березі ставка Тамэикэ були посаджені pavlonii – кірі, які дали назву всій місцевості – Кирибатакэ – Плантація Pavlonii. До завершення будівництва каналу Тамагава, цей ставок постачав питною водою південну частину міста Едо. На передньому плані Хиросигэ зобразив два дерева павловний. За ними відкривається вид на ставок, зліва піднесення Саннодайти, біля підніжжя якого будинку самураїв. Другий сьогун Токугава – Хидэтада наказав запустити в ставок карасів з озера Бивако і карпов з річки Едогава.

У XVIII столітті в ставок були висаджені насіння лотоса, які глядач може бачити на протилежному березі. Цей ставок був ще відомий як ставок Синобадзуноикэ. Час доби, показане у другому варіанті гравюри – пізній вечір. Про це говорить і колір синього неба, тіні згущуються в кронах дерев на передньому плані і загальний сутінковий тон композиції.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Акасака, “Плантація павловний” – Утагава Хиросигэ.