Акробатка – Пабло Пікассо

Акробатка   Пабло Пікассо

Взимку 1929 року Пікассо повертається до теми “Акробати” рожевого періоду і створює шість полотен на цю тему. Хронологічний порядок серії встановлений завдяки датами, вказаними художником на звороті. Першою з серії була робота “Блакитний акробат” , написана в листопаді 1929 – січні 1930 року. Ще були фантастичні “Мінотавр” і “Плавчиха” . Можливим візуальним джерелом може бути менш відоме зображення жіночої фігури в храмі Hathor, який входить храмовий комплекс Dendera.

Це зображення є в книзі, що належить художникові: на ньому оголена жіноча фігура виконана у вигляді мосту. Первісне натхнення для серії “Акробати” швидше за все, виникло у художника під час відвідування цирку Медрано. Також існують малюнки 1924-25 років з зображеннями танцівниць.

Неприродність цієї фігури – без звичного центру, з особою навпаки сідниці, розкиданими ногами і паралельними руками – відсилає нас до фігур обертання, типу свастики, крім того, художник, здається пропонує глядачеві свободу у визначенні верху і низу і ця особливість проявляється ще на декількох роботах. Світла постать на темному тлі укладена в товстий чорний контур, підсилюючи ефект невагомості акробатки. У 1929-му розгорілася дискусія на тему: вважати Пікассо сюрреалістом чи ні.

Здавалося б подібні полотна є хорошим підтвердженням того, однак сам художник пізніше заявив, що він “ніколи не був поза реальності”. Французький письменник і етнолог Мішель Лейрис спростовував будь-який зв’язок Пікассо з сюрреалістами, навпаки, стверджуючи, що “його істоти хвилюють і привертають саме в силу своєї реальності”.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 2.50 out of 5)


Акробатка – Пабло Пікассо.