Актриси в кабаре – Макс Бекман

Актриси в кабаре   Макс Бекман

В історію мистецтва Макс Бекман увійшов як творець власного художнього варіанти експресіонізму, однак його авангардистські пошуки і новаторства припадають лише на окремий етап творчості. Бекман народився в Лейпцигу, вчився в художній школі у Веймарі, потім подорожував, був у Парижі, Женеві, Флоренції.

У його ранній живописі переважали релігійні та міфологічні сюжети. Продовжуючи традиції Т. Жеріко і Е. Делакруа, Бекман писав великоформатні полотна, в яких фотографував сучасні катастрофи. Перелом у творчості Бекмана настав після. Першої світової війни, під час якої він служив санітаром. Пережиті художником жахи війни повністю змінили характер його живопису і призвели до експресіонізму.

Картина “Актриси в кабаре” відноситься до пізніх робіт художника, коли його стиль і живописна манера з витягнутими конвульсивними, нервовими фігурами, яскравими, контрастними квітами остаточно склалися. Робота була виконана в Амстердамі, куди художник був змушений емігрувати через нацистських переслідувань влади в Німеччині. Інші відомі твори: “Ніч”. 1918-1919. Художнє збори Землі Північний Рейн-Вестфалія, Дюссельдорф; “Шарманщик”. 1935. Музей Валлраф-Рихартц, Кельн.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)