Алегорія божественного провидіння – Пьєтр так Кортон

Алегорія божественного провидіння   Пьєтр так Кортон

“Алегорія божественного провидіння” – шедевр образотворчого мистецтва, який демонструє прийом тромплей, створює оманливий ефект об’ємності твори. Розпис була створена П’єтро да Кортоной, з метою прикраси великого стелі будинку Барберіні.

Цей розпис, підкреслює архітектурні особливості приміщення і створює ілюзію “відкритих стін” – одна з найбільших фресок римського Високого Бароко, замовлена папою Урбаном VIII. Композиція демонструє апогей папської влади і впливу. П’єтро да Кортона був учнем неабиякого флорентійського живописця, з яким мандрував у Рим, приблизно у 1612 році, де ряд знайомств допоміг йому домогтися заступництва папи.

У центральній частині композиції, демонструє світське свято папської родини, можна побачити рій бджіл – це відсилання до фамільного герба. Нижче розташована Мінерва-богиня мудрості. Вона скидає гігантів, які наважилися кинути виклик жителям небес, що символізує захищеність Барберіні. У верхній частині композиції автор підкреслює високі цінності і гідності сім’ї, також з використанням міфологічних сюжетів.

Виділити кілька сюжетів і в потрібній мірі їх розвинути Кортоне допомогла і архітектурна особливість стелі. Подібно роботі Мікеланджело в Сікстинській капелі, майстер розписує карниз, що представляє героїв в динамічних позах, а також демонструє обсяг потужних фігур.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Алегорія божественного провидіння – Пьєтр так Кортон.