Алегорія мистецтв – Бернардо Строцці

Алегорія мистецтв   Бернардо Строцці

Бернардо Строцці – відомий майстер Генуезької школи. Він навчався у П. Строцці в Генуї. Художня манера і світогляд майстра формувалися під впливом творчості ломбардських і фламандських художників, твори яких були в безлічі представлені в генуезьких зборах, а також під явним впливом творчості П. Рубенса, мистецтва Караваджо і його послідовників. У 1597 художник вступив до ордену капуцинів.

Через тринадцять років він покинув монастир і, зберігши духовний сан, працював в Генуї як живописець і інженер портових споруд. У 1630 Строцці зобов’язаний був повернутися в монастир, однак художник вирішив тікати і, покинувши Генуї, переселився до Венеції, де прожив до кінця днів. Знайомство з венеціанським мистецтвом істотно змінило характер живописної манери майстра, допомогла розкритися його таланту найбільшого колориста. Картина “Алегорія мистецтв” написана в венеціанський період, коли живопис майстра отримала великі тональне багатство і легкість.

Образи, створені Строцці, вільні і демократичні, деколи відрізняються деякою холодністю трактування і гостротою характеристики. Інші відомі твори: “Стара кокетка”. ДМОМ їм. А. С. Пушкіна, Москва; “Зцілення Тевия”. Ок. 1635. Ермітаж, Санкт-Петербург; “Куховарка”. Галерея Палаццо Россо, Генуя.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4.00 out of 5)