Алегорія музики – Рембрандт Харменс Ван Рейн

Алегорія музики   Рембрандт Харменс Ван Рейн

Картина голландського художника Рембрандта ван Рейна “Алегорія музики”. Розмір картини 63,5 x 48 см, полотно, олія. “Достатньо лише вимовити слово “Рембрандт” і це вже означає, що як ніби вимовлене слово “мистецтво” і навіть більше того” – ця фраза, написана більше ста тридцяти років тому, не постаріла, як і інша, суперечна на перший погляд першій: “Для величезної більшості людей Рембрандт, його життя і його особистість оповиті тим міфічним убранням, яким їх віддавна дуже охоче покривали історики та естетики”.

Про це говорить і прагне до критичної ясності, написане в 1854 році твір про Рембрандта Едуарда Коллофа: “…прекрасне в житті художника – це історія його творів” і ця історія постає перед нами сьогодні, понад триста років після смерті художника, в набагато більш яскравому світлі, ніж попереднього покоління.

Відхід від романтизації і мифологизирования – під таким аспектом слід стикатися з життям Рембрандта, з його роботою, щоб ще впевненіше збагнути його творчість. “Рембрандт міг бути народжений де завгодно, і в будь-який час його мистецтво було б таким же”- така настільки часто повторюване оману поета Верхарна.

Навпаки, єдину у своєму роді особистість Рембрандта неможливо уявити без породили її часу, нації і суспільства, неминуче формують людину та її можливості, але, звичайно, не час і не суспільство вирішують, щоб якийсь Рембрандт ван Рейн став саме цим Рембрандтом, або, кажучи словами Франца Мерінга, “найбільшим художником нідерландської революції” зрештою художником, “який з першої революції Нового часу почерпнув своє безсмертя”. Люди самі творять свою історію, йдеться в працях Маркса і Енгельса, але тільки “в даній, визначає їх середовищі, на основі даних фактичних відносин”.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Алегорія музики – Рембрандт Харменс Ван Рейн.