Алегорія Зору – Ян Брейгель

Алегорія Зору   Ян Брейгель

Фламандський живописець і гравер Ян Брейгель належить до династії художників, родоначальником якої був його батько Пітер Брейгель Старший. Майстру була властива вузька спеціалізація, тому він працював майже в усіх жанрах: створював натюрморти, пейзажі, батальні сцени, міфологічні, алегоричні та релігійні сюжети, а також зображував картинні галереї і тварин.

На полотні “Алегорія Зору” зображені прекрасні діви і два малюка-купідона в оточенні різних предметів, покликаних тішити і радувати зір.

Один з Купідонів тримає перед молодою жінкою дзеркало, інший підносить її подрузі букет. На столі перед нею розкладені дорогоцінні камені, біля ніг – астролябія і телескоп, в центрі кімнати – глобус. Люстра в кімнаті увінчаний двоголовим орлом – гербом династії Габсбургів, символом влади над Фландрією.

Серед картин, що оточують героїв, у правій частині композиції можна бачити полотно, на якому зображений Ісус зцілює сліпого. Зазначимо, що центральні фігури в картині виконав Пітер Пауль Рубенс – видатний представник фламандської школи живопису.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4.00 out of 5)