Алея Союзників – Чайлд Хассам

Алея Союзників   Чайлд Хассам

До написання цілої серії картин із зображенням прапорів Чайлд Хассам приступив на заході своєї творчості. Він усе життя присвятив різножанрової живопису – міські пейзажі, побутові замальовки, портрети, природа, але за іронією долі прославили його саме прапори.

Над серією прапорів майстер почав працювати в 1916 році. Невідомо, що надихнула Хассама на цю тематику, одна з версій свідчить, що дана серія стала результатом націоналістських настроїв, витавших в повітрі, що були відповіддю на Першу світову війну, в яку були втягнуті багато народності.

Відомо, що Хассам рвався відобразити військові баталії на своїх полотнах, але уряд відповів відмовою, тому що художник навіть був ненадовго заарештований за невеликий нарис військово-морських маневрів. Художникові довелося проявляти свої антивоєнні настрої через прапори. Картина “Алея союзників” як не можна краще ілюструє прагнення художника.

На святкових широких вулицях гордо майорять прапори – США, Англії, Франції, Бразилії. Згинаючись від вітру, наче в химерному танці, символи держав, вони – головні герої образотворчого оповідання. Картина написана у властивій Хассаму імпресіоністичної стилістики – яскраві кольори, багато світла, “вільний” дихання.

Художник мріяв, що вся його велика серія буде цілісною і неподільною, стане частиною військового меморіалу. Проте надіям не судилося збутися – вже після перших виставок картини були розпродані окремо, разлетевшись по різних музеях і приватних колекціях.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Алея Союзників – Чайлд Хассам.