Альфонсина Фурнез – П’єр Огюст Ренуар

Альфонсина Фурнез   Пєр Огюст Ренуар

У 1879 році Ренуар написав портрет Альфонсини Фурнез, який знаходиться в Луврі. Цей портрет як би з’єднує роботи Ренуара 1879-1881 років, створені на Сіні, в Шату, в ресторані її батька. І велика робота “Сніданок веслярів” , на якій серед інших зображена Альфонсина, і завершує цю тему, і “човнові” види Сени, а вболее широкому масштабі підводить риску імпресіоністичного періоду у творчості Ренуара.

Далі під впливом внутрішніх сумнівів і коливань, поїздки в Італію, Ренуар змінить свою мальовничу манеру і буде працювати по-іншому. “Великі купальниці” позначать вершину цього повороту в творчості Ренуара.

А поки Ренуар представив Альфонсину Фурнез сидить на веранді, за якої плавно біжить Сіна серед квітучої зелені прибережних рослин. Її обличчя усміхнено і безтурботно, а світло-блакитне плаття написано так, що перестаєш відчувати щільність самої фігури дівчини, а сприймаєш тільки красиву і хиткий фактуру барвистого шару, насиченого нескінченно різноманітними відтінками, зливаються в загальний світло-блакитний колір.

Можливо, що в майбутньому це вже не буде задовольняти Ренуара і спричинить його до нових пошуків: барвиста поверхня зображеної фігури перестає передавати матеріальну відчутність обсягів і форм.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4.50 out of 5)