Аліса – Амедео Модільяні

Аліса   Амедео Модільяні

За 5 років Модільяні написано величезну кількість портретів. На цьому ми бачимо дівчинку, яка одягнена в просте сукню блакитного кольору. Вона сидить, позуючи художнику. Аліса дивиться на глядачів. Очі її – великі мигдалеподібні. Обличчя обрамлене волоссям темного відтінку. Вони недбало спадають на сукню. Живописець нарочито стилізує особа під характерну для племен Африки маску.

Полотно максимально просто в колірному плані. Гамма відтінків варіюється від синього до теракотового. В результаті Модільяні вдається створити незвичайний контраст. Творіння митця знаходить особливу жвавість. При цьому мовчання і неймовірна гармонія не порушуються. Художник віддавав перевагу подовжені форми. Вони дуже чітко простежуються і в цьому потрете. Голова Аліси за формою нагадує яйце, шия схожа на циліндр. Силует нарочито подовжений. Вертикальний розмір полотна зайвий раз це підкреслює.

Пропорції далекі від класичних ідеалів. Модільяні вдається передати внутрішній настрій дівчини. В її очах читається абсолютний спокій і деяка холодність. Відкритий лоб вражає рішучість. Правильні риси обличчя художник прописує максимально чітко. Дівчина спокійно сидить, склавши на колінах руки. Всі контури неймовірно чіткі.

Задній фон створює певний контраст з фігурою Аліси. При цьому, він гармонує з кольором її сукні. Модільяні вдалося зобразити максимально живу дівчинку. Неправильні пропорції абсолютно не псують її зовнішній вигляд. У глядачів виникає тепле відчуття при погляді на Алісу. Ми відчуваємо особливе ставлення художника до неї.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 2.50 out of 5)