Альтанка на галявині – Данте Россетті

Альтанка на галявині   Данте Россетті

До 1870-х років Россетті фактично відмовився від культу Данте, що панував в сім’ї його батька, а також від тих старовинних легенд. З цього часу був лише один предмет у його мистецтві – красиві жінки. Россетті був поетом любові і живописцем любові; не було більшого прихильника жіночої краси в англійській живопису або поезії.

В цей же час Россетті проявляє естетичний інтерес до теми музики, розвиненому Уистлером, Альбертом Муром та іншими молодими художниками-естетами. Россетті жваво цікавився тим, що творили його молодші сучасники. Найближче йому була мода на італійську ренесансну живопис. Хоча Россетті ніколи не був в Італії, у жіночих його полотнах відчувається сильний вплив таких венеціанських портретистів, як Тіціан, Джорджоне і Пальма Giovane, картини яких він вивчав у Національній галереї.

Дві картини, “Альтанка на галявині” і “Venus Verticordia (Венера, підкорює серця” показують, наскільки розвинувся новий стиль Россетті. Обидві картини наповнені однаковим настроєм задумливою і пишною чуттєвості, написані вони в насичених, екзотичних тонах. Елізабет Баррет Браунінг писала, що Россетті “сходив з розуму від волосся” і на прийомах завжди просив його уявити дамам з красивими волоссям. Моделі для картини “Альтанка на галявині” – Марі Спартали, ліворуч, і Алекса Вилдинг, праворуч, – відповідають класичним типам Россетті з повними червоними губами, мрійливим виразом і густим, довгим хвилястим волоссям.

Героїні зовні статичні, заглиблені у власні думки, однак внутрішньо вони сповнені напруженого глибокого почуття, що виявляється у погляді, жесті. Пізні жіночі полотна Россетті були надзвичайно популярні у покупців, особливо у підприємців з півночі, і жодна колекція в Бірмінгемі, Ліверпулі або Манчестері не обходиться без подібної картини.

Ландшафт був написаний в Нулі, поблизу Севенокса, в графстві Кент в 1850 році і призначався для картини “Данте і Беатріче в раю”. У 1850 р. Россетті не вдалося закінчити пейзаж, і після Севенокса він взагалі залишив живопис під відкритим небом. Тим не менш, він залишався вірний принципу прерафаелітів, оскільки пізніше він вибирав невизначений фон, який можна було написати без роботи під відкритим небом. До кінця життя Россетті стверджував, що рослини і квіти на задньому плані він малював “з природи”, тобто з тих гілок або квітів, які йому приносили в студію.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4.50 out of 5)