Амур-переможець – Мікеланджело Мерізі да Караваджо

Амур переможець   Мікеланджело Мерізі да Караваджо

Мікеланджело да Караваджо став новатором у мистецтві, що кинув виклик принципам пізнього маньєризму і формується в ту пору академізму.

Творчі шукання митця, нова живописна манера, особлива трактування натури придбали безліч прихильників, що призвело до появі особливого напрямку в європейському мистецтві XVII ст. – “караваджизму”. Пристрасна натура Караваджо не підпорядковувалася усталеним нормами в мистецтві і житті. Він вчився в Мілані, в 1590-х опинився в Римі.

У 1606 Караваджо убив на дуелі свого супротивника і був змушений покинути Рим. В 1607 році він перебрався на Мальту, де зіткнувся з могутнім вельможею, потрапив у в’язницю, але зумів втекти. Далі слідували поневіряння, переслідування з боку найманих вбивць, поранення. Одужавши, Караваджо відправився в Рим, але потрапив під арешт митників. Звільнившись, він продовжив шлях, однак важко захворів лихоманкою і помер. Йому було 37 років.

Творчість художника в своїй основі сходить до мистецтво Північної Італії, але Караваджо пішов далі своїх попередників. Його герої володіють чуттєвою красою, їх природний вигляд, вони випромінюють життєлюбність, вміння насолоджуватися життям. Майстер затвердив у своїй творчості художню самоцінність реальної натури. Інші відомі твори: “Ворожіння”. Ок. 1594. Лувр, Париж; “Лютняр”. 1595. Ермітаж, Санкт-Петербург.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Амур-переможець – Мікеланджело Мерізі да Караваджо.