Амур розв’язує пояс Венери – Джошуа Рейнольдс

Амур розвязує пояс Венери   Джошуа Рейнольдс

Картина приваблює своєю інтимністю, витонченістю зображення. Богиня краси і кохання Венера кокетливо закриває рукою обличчя від нескромних поглядів. Амур, пустотливий малюк, тягне за кінці блакитного шовкового пояса, уважно спостерігаючи за матір’ю.

За давньою легендою в цьому чудовому поясі були укладені любов, бажання і слова зваблювання. Цей пояс випромінював чарівний аромат, любовної пристрасті якого були підпорядковані не тільки люди, але і боги. Саме з допомогою пояса Афродіти Гері вдалося спокусити Зевса. Жив колись у Стародавній Греції чоловік, звали його Фаон, і був він простим поромником. А особою Фаон був безобразнее самого Квазімодо. При вигляді Фаона дівчата в жаху відверталися і розбігалися. Так що про кохання він намагався не мріяти.

Все змінилося, коли одного разу він, пошкодувавши бідну стареньку, перевіз її безкоштовно. На його щастя, бабуся виявилася насправді богинею любові Афродітою. Вона пошкодувала бідного юнака і подарувала йому флакон з неймовірно чарівним ароматом, здатним вселити любов кожному, хто вдихав його. Фаон тут же скористався подарунком і від дівчат не стало відбою. Кажуть. що перед ним не встояла навіть незрівнянна Сафо, найвідоміша поэтессса, одна з найбільш знаменитих жінок античного світу.

Кажуть навіть, що вона покінчила з собою, коли розпещений жіночою увагою Фаон не відповів на її почуття. Портрет написаний в теплій колірній гамі, в контрасті з якою виступає блакитний колір пояса. Є припущення, що прототипом для ораза Венери стала відома красуня Емма Гамільтон, коханка британського адмірала Гораціо Нельсона. Завдяки своїм скандальним любовним історіям, красі і художнього таланту, леді Гамільтон була в кінці XVIII – початку XIX століття справжньою європейською знаменитістю.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3.50 out of 5)