Андромеда – Рембрандт Харменс Ван Рейн

Андромеда   Рембрандт Харменс Ван Рейн

Картина голландського художника Рембрандта ван Рейна “Андромеда”. Розмір картини 34 x 24 см, полотно, олія. Датування цієї невеликої картини міфологічної тематики, що зображає давньогрецьку героїню аж ніяк не красунею, точно не визначена. Більшість дослідників творчості голландського художника схильні вважати, що Рембрандт написав картину “Андромеда” на рубежі 1630-х років або близько того.

Рембрандт починав у своїй творчості, що дуже важливо, не як оповідач сучасної йому життя, а як історичний живописець. Бюргерская гордість Сполучених Провінцій здобутками і досягненнями, свободою і надбанням, нацією, батьківщиною і домашнім вогнищем вже давно вимагала після підйому минулих десятиліть свого відповідного втілення в мистецтві, воно ж, у цьому випадку живопис, було цій вимозі.

Пов’язані з сучасністю, переконливо реальні теми у Голландії стояли в розпорядженні спеціалізується на різних жанрах живопису. Її натуралізму, осваивающему і преукрашивающему повсякденність, сприяла ворожа налаштованість кальвінізму до картин, що на відміну від католицизму не поошрял церковні замовлення та релігійної цілеспрямованості в мистецтві.

Рембрандт, учень Ластмана, творчість якого, базується на історичних сюжетах, утворилося зі своєрідного синтезу німецько-нідерландських і італійських впливів, Рембрандт з самого початку звертається до міфологічних і історико-релігійних сюжетів, протягом всього його життя біблійна історія залишається для нього центральною темою. В ній Рембрандт знаходить свої притчі, виражаючи їх у неповторному, зверненому до сучасності і з поглядом, проникаючим в майбутнє, творчості.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 2.50 out of 5)


Андромеда – Рембрандт Харменс Ван Рейн.