Ангел, що грає на віолі. Фрагмент фрески з церкви Санті Апостолі – Форлі Мелоццо

Ангел, що грає на віолі. Фрагмент фрески з церкви Санті Апостолі   Форлі Мелоццо

Видатний італійський художник кватроченто Мелоццо та Форлі походив з Форлі, де навчався живопису в майстерні Ансуино та Форлі. На становлення живописця великий вплив мала творчість Андреа Мантеньї і П’єро делла Франческа, чиїм послідовником він став. З 1476 до 1481 художник перебував у Римі. В цей час він виконав одне з кращих творів – розпис бібліотеки Ватикану.

Від зберігся фрагмент розпису “Установа Ватиканської бібліотеки Папою Сикстом IV” . Композиція була вирішена як груповий портрет на тлі складного архітектурного інтер’єру бібліотеки, що можна розглядати як передбачення появи иллюзионистической монументального живопису.

У римський період були виконані розпису плафона апсиди церкви Санті Апостолі, які стали першим прикладом декоративного живопису, призначеної для розглядання знизу вгору, виконаної з ефектом иллюзионистического побудови простору.

Збереглися фрагменти розпису з зображеннями ангелів, один з яких представлений в альбомі, відрізняються дивовижною легкістю і природністю зображення. Інші відомі твори: розписи сакристії Сан Марко в соборі в Лорето. 1478; фрески в Палаццо Дукале в Урбіно. Спільно з Педро Берругете і Юстусом ван Гентом.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5.00 out of 5)


Ангел, що грає на віолі. Фрагмент фрески з церкви Санті Апостолі – Форлі Мелоццо.