Ангели, мечущие каміння на місто – Наталя Гончарова

Ангели, мечущие каміння на місто   Наталя Гончарова

Одна з 9 експресивних картин загального циклу під назвою “Жнива”.

У цій картині Гончарова будує свою релігійну картину світу. Вершина цього світу – божеський небесний світ. Все на землі відбувається під його заступництвом, а ангели-воїни втручаються безпосередньо у земне життя, противоборствуя техницизму і урбанизму і одночасно охороняючи ріллі і сади. Таким чином, шикуються опозиції “місто-село” і “природне-технічне”.

Крім того, сильна ідея відплати, небесної кари, долі, фатуму, в цілому, апокаліптичні настрої, співвідносні з християнською символікою. Картина створювалася художницею в період творчих шукань: лучізм, футуризм – все це було попереду. Тільки примітивізм і участь в “Бубновом валете” поки складали творчий досвід Гончарової. Так що це полотно в неопримитивистском стилі вважається однією з кращих.

Як і багато інших, ця картина відрізняється видатними декоративними достоїнствами. Зокрема, помітно ритмічне рухів ліній і плям, яскраво проявляється акцентоване тяжіння до площини – землі. Все це підкреслювало прагнення Гончарової до монументальних форм.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 2.50 out of 5)


Ангели, мечущие каміння на місто – Наталя Гончарова.