Антична купальниця – Євген-Емануель Амарі-Дьювал

Антична купальниця   Євген Емануель Амарі Дьювал

“Гола жінка – це жінка у всеозброєнні” Віктор Гюго Робота кінця XIX століття “Антична купальниця” написана французьким живописцем, відомим під псевдонімом, коротким на відміну повного імені Ежен-Еммануель Аморі-Дюваль, – лаконічно Аморі Дювалем.

Картина була закінчена в 1860 році в момент перелому в мальовничій культури і переходу від пафосного Романтизму до Неокласицизму і втраченим традиціям тематики класичної античної живопису і Відродження. Маючи багату школу і досвід, накопичений в поїздку по Італії з метою вивчити італійський Ренесанс, Аморі часто вдавався до думки, що класичний живопис з м’яким натяком на пафос і швидкоплинне задоволення, близька його глядачеві більш ніж чудернацьке достаток і задоволення вельмож в полотнах. Його “Купальниця” вийшла м’якою і ненадуманной, в дювалевском стилі, абсолютно природною і жіночною.

Полотно віддаляє міського жителя від суєти і відправляє його очі і думки до безтурботним буднях античної красуні. Чистота її тіла і невагомий пейзаж віддаляють глядача від бруду і пилу цього, суєти транспорту і буденності. Незважаючи на великий відрив від рафаэльевских Мадонн, дама Дюваля відповідає, як прийнято вважати, за всіма канонами красуням давньогрецького та Римського періодів.

Саме тоді жінки прибирали локони в складне плетіння, оголюючи плечі й тонку шию, їх пальці були вільні від кілець, а обличчя випромінювало чистоту і свободу від косметики. Саме тоді слабка половина була по – істині слабкою, незважаючи на походження і статус. Світла шкіра, захована від сонця, ідеальна гладкість, здорова пишність і ніжні долоні без мозолів, не натруджені ступні характеризували даму благородних кровей. Для усамітнення жінки Дюваль створив атмосферу тиші і спокою. Рослини прямі, не гнуться від вітру, дикі іриси розпустилися і стоять вертикально без заломів, небо вражає жовтизною і безоблачностью. Важко судити про час доби – ранок або полуденну спеку. Контрастність тіней відсутня в цій картині, що створює ефект серпанку туману або.

Біле бавовняне полотно сире і підкреслює форми купальниці. Річна пил змита з тіла і є привід просто відпочити біля водойми. Жінка скромна, а художник поготів. Він спритно прикрив яблучну груди жінки рукою, а білою тканиною – стегна. Він опустив погляд своєю купальниці в боязкому мовчанні в нікуди. Аморі Дюваль написав картину в м’якому колориті і теплих тонах. Тут відсутні контрастні кольори і багато ванілі, білявих відтінків і піску, навіть насичені тіні в глибині рослинних хащів щедрими на тепло латунного і оливкової.

“Антична купальниця” міла і прозора. Полотно орієнтоване на справжніх естетів, більшою мірою жіночу аудиторію, і цінителів мистецтва в буквальному розумінні високої Живопису без натяку на підробку і вульгарність.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4.50 out of 5)