Антіох Сиріна – Жак Луї Давид

Антіох Сиріна   Жак Луї Давид

Картина французького художника Жака Луї Давида “Антіох Грозовим”. Розмір картини 120 x 155 см, полотно, олія. Інша назва картини “Лікар Еразистрат виявляє причиною хвороби Антіоха пристрасть до своєї мачухи Стратонике”. У 1774 Давид бере участь у конкурсі на Римську премію, надавала право стати пенсіонером Французької Академії в Римі, і отримує її за полотно “Антіох Грозовим”.

Сюжет потрактований в дусі граціозною античності вчителя Жака Луї Давида художника Жозефа-Марі Вьена, з легким відтінком фривольність і двозначності. Антіох – ім’я багатьох царів Сирії з династії Селевкідів, македонського походження. Син першого відомого під цим ім’ям македонянина і полководця царя Філіпа, Селевк, став родоначальником царів Сирії. Син Селевка і согдианской княгині Апами, Антіох I Сотер, народився в 323 році до нашої ери.

Любов до своєї мачухи Стратонике глибоко Антіоха в небезпечну хворобу; постигши причину останньої, царський лейб-медик Еразистрат відкрив її батька, і останній поступився синові свою молоду і прекрасну дружину Стратонику.

Вступивши на престол, Антіох в 281-261 роках до нашої ери марно намагався знову завоювати Пергам, відколовся від Сирії; також старання Антіоха з 277 року до нашої ери прогнати кельтів, які вторглися в Азію, увінчалися успіхом лише наполовину. Потім Антіох почав війну з Птоломеєм Філадельфом, який підкорив своїй владі всю Сирію до Дамаска включно.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Антіох Сиріна – Жак Луї Давид.