Антіох Сиріна – Жан Огюст Домінік Енгр

Антіох Сиріна   Жан Огюст Домінік Енгр

Антіох – син Селевка, засновника династії, що правив азіатськими провінціями після смерті Олександра Великого, закохався, як свідчить переказ, у свою мачуху Стратонику. Вважаючи, що його пристрасть безнадійна, він почав шукати способу, покінчити з собою: представившись хворим, він став до смерті морити себе голодом.

Придворний лікар Эрасистрат швидко здогадався про природу його недуги: сидячи в спальні Антіоха і спостерігаючи за його реакцією на приходили до нього дам, він незабаром зрозумів, яка з них була причиною душевного розладу Антіоха. Эрасистрат повідомив про це Селевку, який в сльозах оголосив про своє зречення від престолу та про передачу Антіоху не тільки свого царства, яке той успадкував би в будь-якому випадку, але і своєї дружини.

Цей сюжет, популярний в італійських, французьких і нідерландських художників епохи бароко, зображує царську спальню; Антіох в ліжку, він похмуро дивиться на багато одягнену красуню. Эрасистрат сидить на краю ліжка; у деяких зображеннях цього сюжету він мацає пульс пацієнта. На деяких картинах присутні придворні.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)