Аполлон і музи (Парнас) – Нікола Пуссен

Аполлон і музи (Парнас)   Нікола Пуссен

Картина “Аполлон і музи”- одне з ключових творів для розуміння творчості Пуссена. Її композиція запозичена в одній з фресок Рафаеля на ту ж тему. В роботі помітна захопленість художника темами класичної міфології і творчістю Рафаеля і Тиціана.

Парнас – гірський масив у Греції. На одній з вершин був Дельфійський храм і неподалік Кастальський джерело. В античності Парнас був священним місцем Аполлона І Муз і тому традиційним місцем, де мешкали поезія і музика. Біля підніжжя Парнасу знаходився найвідоміший в античному світі Дельфійський оракул. Аполлон на картині увінчаний лавровим вінком поета Гомера, в образі якого Пуссен зобразив свого друга поета Марино, показавши тим самим, як високо він цінує його творчість.

У центрі картини зображена Німфа Касталія, перетворилася на струмок, щоб уникнути переслідувань Аполлона. Біля струмка художник помістив двох амурів; вони, простягали чаші з касталийской водою, дарує поетичне натхнення стоять навколо поетам і музам.

Суворі вертикалі дерев на задньому плані міцно скріплюють простір картини. В колірному відношенні полотно побудоване, як майже завжди у Пуссена, на контрасті теплих і холодних кольорів. Барвиста насиченість твору говорить про вплив Тиціана на творчість митця цього періоду.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)