Аристотель з бюстом Гомера – Рембрандт Харменс Ван Рейн

Аристотель з бюстом Гомера   Рембрандт Харменс Ван Рейн

Картина голландського художника Рембрандта ван Рейна “Аристотель з бюстом Гомера”. Розмір картини 144 x 137 см, полотно, олія. У процесі перетворення свого світосприйняття Рембрандт після 1649 року досягає у своїх картинах вищої грандіозності і глибини зображень, при цьому знову проявляється всеосяжна зв’язок особистого життя художника та історії.

В цей же час – між 1648 та 1651 роками – в Нідерландській республіці відбувається рішучий поворот від експансивного прагнення до влади у бік консолідації сил і збереження завойованого.

Відповідні зміни відбуваються і в голландському суспільстві, тут зміцнюється класове протистояння; посилюється аристократизация заможного бюргерства. Рембрандт, об’єднуючи у своєму світорозумінні критичну тверезість, демократичну свідомість раннього періоду нідерландської революції з моральним пафосом абсолютно антидогматического протестантського християнства і, нарешті, скептичну гуманність власного досвіду, все більше впадає в непримиренне протиріччя по відношенню до офіційного розвитку голландського суспільства.

В кожному окремому творі, незалежно від більш або менш значного суспільного визнання, Рембрандт створює протистоїть часу і суспільству картину, алегоричне значення якої пов’язане не з минулим, а життєствердно спрямоване в майбутнє.

Уявлення про зануреному в глибокі протиріччя, обплутані слабкостями, ницістю, бідністю, потерянностью, але покликаного до любові, величі й силі людстві виражено в історичних картинах цього десятиліття: “Беер” у гравюрі “Жертвоприношення Авраама” , “Зречення апостола Петра” , а також у багатозначних зображення окремих фігур, від портретів в картинах “Чоловік у золотому шоломі” і “Аристотель з бюстом Гомера” до образів апостолів і євангелістів.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Аристотель з бюстом Гомера – Рембрандт Харменс Ван Рейн.