Арка в кольорах, Живерні – Клод Моне

Арка в кольорах, Живерні   Клод Моне

Арка в кольорах, Моне, опис картини… Він у пошуках “прозорості, туману” Годинами бродив уздовж звивистого Ру І перетворював ілюзію обману З кольору і тіней у витончену гру… А. Судьїна Прекрасна картина “Арка в кольорах” – творіння великого Моне.

Написана вона в той час, коли художник вже був пізнаваний і знаменитий. До того моменту автор знайшов власний стиль письма і закономірність суміші квітів, визначився зі своїм багатоцвіттям, відкрив світові імпресіонізм. Тиха заводь – породжена припливом Сени – річечкою Ру, – віддає вогкістю і прохолодою завдяки болотно-рудої панелі. Лише блакитне пляма неба освіжає час доби і, зовсім не гріє пейзаж. Місце, куди відносить глядача картина, що знаходиться в декількох десятках кілометрів від Парижа. Називається воно Живерні і є провінційною селом з європейським акцентом. За сумісництвом Живерні стало географічної батьківщиною родини Моне і пов’язувало постарілого художниками з тими, хто пішов з життя – з сином і дружиною.

Все, що відображено на полотні – справа рук Клода Моне. І арка, і латаття, і чиста вода, і та доріжка, що тікає за квітковий арочний вигин вдалину… Мшистие фарби задають пейзажу таємничий казковий тон. Немов зійшов з кадрів фільму про чарівників сад в Живерні прозирає мокрим повітрям і туманом, що нависли над заплавою. В дзеркальну зелену гладь виглядає пишна квітуча арка. Симетричне відображення нагадує химерний малюнок крил метелика, що ширяє в мулистому серпанку. Живописець віртуозно поєднав зелень у всіх проявах цього кольору – і холодну, і теплу, свіжу, і смутне, і з домішкою синяви, і іржаву…

Лист Моне бездоганно. Воно вміщує і рівну гладь масла, і різкі мазки. Різнофактурний характер накладення пігменту створює об’ємний малюнок, виділяє те, що має рихлу структуру, наприклад пелюстки лілій і латаття, траву, листя в’юнків на арці. В цілому картина віє холодом і в силу певної спустошеності, і завдяки колориту, і часу доби. Не хочеться думати, що Моне самотньо в тому місці, де колись жила любов, його повна сім’я і бігали хлопці – сини господаря.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3.50 out of 5)


Арка в кольорах, Живерні – Клод Моне.