Арлезіанка: Мадам Жіну з книгами – Вінсент Ван Гог

Арлезіанка: Мадам Жіну з книгами   Вінсент Ван Гог

Після переїзду в Арль у Ван Гога з’явилося чимало друзів. Серед них були і подружжя Жіну – власники кафе, в якому часто гостював художник.

Мадам Жіну погодилася позувати Ван Гогу для портрета. Ця картина вважається одним з найбільш колоритних полотен, створених ним в цьому жанрі. Арлезианки славилися своєю красою і почуттям смаку. Ван Гог був захоплений їх яскравими костюмами і чепчиками. Але, як писав художник у своїх листах, на всьому цьому він бачив відтінок занедбаності і запустіння.

Образ мадам Жіну пройнятий сумом. Відомо, що вона теж страждала від тривалих періодів меланхолії. Це відбилося і в позі, в якій зображена Жіну, і в її задумливому отрешенном погляді. На тлі яскравого, “давить” жовтого кольору обличчя арлезианки здається потемнілим і тьмяним, а її фігура намальована темним силуетом. Лише комір і сторінки книги виділяються білою плямою.

У теж час, мадам Жіну зображена з великою теплотою і проникливістю. Художник відобразив благородство дами, її спокійний характер, миролюбність та інтелект.

Манера написання картини надає їй схожість з японськими гравюрами. Малюнок і колір спрощено, моделювання відсутня, форми мають практично площинне рішення, контури предметів посилені.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4.00 out of 5)