Архангел Михаїл з деісусного чину – Андрій Рубльов

Архангел Михаїл з деісусного чину   Андрій Рубльов

Даною роботою художник ніби з’єднав всі можливі кращі якості людини і надії. Михайло – перший ангел по праву руку Бога завжди символізував, як надійний захист людства і його інтересів. Як відомо, робота над іконою відбувалася у важкий для художника час. Саме тоді в його свідомості і почали зароджуватися образи гармонії і процвітання.

І найкращим з них, Рубльов визнав зображення архангела. Досконалий, непохитний, він ніби дає відсіч реальності і наповнює душу спокоєм людини. Зображення архангела виконано згідно загальноприйнятих російських образів небожителів. Однак присутні й елементи, властиві еллінським персонажів – наприклад, крила.

Тут же, добавлена гримаса задумі, незламності і спокою. Таким чином, картина стала ідеалом для всіх можливих небесних образів. Особливу привабливість надає використання рожевих тонів. Вони переважають на обличчі архангела. Його ніжні пухкі губи і щоки надають оригінальності образу.

Після ніжних тонів особи в очі відразу кидаються яскраві крила архангела – головне підкреслення його небесного образу. Також яскраво вийшла і біла пов’язка на волоссі персонажа. Потім, погляд знову опускається на заспокійливий ніжний колір, який присутній вже на накидці архангела. Зважаючи на все вищевикладене, можна сказати, що ікона вийшла деяким заспокоєнням для стражденних.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Архангел Михаїл з деісусного чину – Андрій Рубльов.