Астрально параноический образ – Сальвадор Далі

Астрально параноический образ   Сальвадор Далі

“Астрально-параноический образ” – робота сюрреаліста Сальвадора Далі з перших кроків створення була розірвана на шматки, які не мали коренів і сенсу. Вона створювалася майстром в період критики його творчості і віднесення багатьох робіт карикатурі, напередодні сварки зі світом сюрреалістів і народження його знаменитого вислову: “Сюрреалізм – це я”. Запропонований “образ” Далі можна роздробити на кілька іпостасей. Це окремі фігури, вкраплені в полотно випадково в хаотичному порядку – то з’являючись, то крісталлізуясь на дальньому плані в міраж.

Увагу чіпляє різнохарактерність образів, і більш того, належність їх до різних епох і станів. На міраж і присутність чаклунства натякає посудину-черепашка, кинутий Дали якось безглуздо на передній план. І всюди пісок, пісок… Живопис, запропонована автором “Астрально-параноическом образі”, як завжди свіжа на фарби і повітряна. Вона дуже нагадує суху акварель, перетікає з золотистої вохри в пофарбовані лазур без натяку на жирне масло. Приголомшлива техніка і володіння пігментом завжди характеризували далийский талант.

Незважаючи на фіолетовий горизонт, картина Сальвадора просто обпікає спекою і розпеченій площиною. Контрастні короткі тіні говорять про сонячному диску у зеніті на безхмарному небі. Тепла палітра і практично порожня суша у крайки нескінченного невагомого моря будять спрагу і бажання напитися.

Простір минає горизонту відволікає від дрібних людей, перетворюючи їх у настирливих “мух”, приклеєних до бездоганній чистоті пейзажу. Це сюрреалізм Дали і його параноя, виплеск дитячих фобій і страхів на площину, яка єдина розуміла хвору фантазію автора. А може, це наркотичний сон художника? Хоча той вважав наркотиком себе самого, стверджуючи, що “Дали – наркотик, без якого вже не можна обходитися…”.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Астрально параноический образ – Сальвадор Далі.