Атагосита, вулиця Ябукодзи – Утагава Хиросигэ

Атагосита, вулиця Ябукодзи   Утагава Хиросигэ

Місцевість в районі Мінато під горою Атагояма була одним з найбільш аристократичних районів Едо, де розташовувалися особняки дайме і будинки знатних самураїв. На вершині гори Атагояма, вона знаходиться в гравюрі праворуч, розташовувалося синтоїстське святилише Атагодзиндзя, його самого не видно, але червоні ворота праворуч на дальньому плані, відзначають початок дороги до святилишу.

У правому нижньому куті аркуша видно канал Сакурагава. У самої кромки праворуч – живопліт з бамбука, особняка дайме Като Эттю-але ками. Далі, вгору за течією каналу, видніється охоронна будка цього особняка, що стоїть на платформі, перекинутій через канал Сакурагава.

Дорога в центрі гравюри веде до воріт Тораномон. Вид на нього відкривається з вулиці Ябукодзи, яка залишається за спиною глядача. По ліву сторону від неї тягнеться високий паркан особняка Хидзиката, що належить губернатору префектури Ісе, дайме Комоно Биттю-але ками. Справжній лист визнаний одним з кращих зимових видів Едо в серії. Ранній і пізній варіанти друку майже не відрізняються один від одного, за винятком кольору квадратного картуша, злегка підсвіченій по центру дорогою і більш темним кольором синьої смуги, що проходить по середині каналу.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)