Аукціон рабів – Жан Леон Жероме

Аукціон рабів   Жан Леон Жероме

Яскраве полотно з східним колоритом на тему жіночої неволі і чоловічої могутності належить французу Жану-Леону Жерому – представнику академізму з перевагою у бік напрямку “неогрек”. Як і багато творів із зображенням німих сцен укладу життя східного народу, “Продаж рабині” стала уособленням поклоніння незрозумілої європейцеві культуру і, зрозуміло, жіночого тіла.

Різноманіття полотен з образами оголеної натури пояснювалося відносною доступністю до дешевим моделям саме жіночої статі, а також тягою до неприкритої сексуальності, яку дозволялося художникам плекати в своїх роботах. Тільки у Жерома нагота жінок виходила особливо смачної і точною.

Зокрема, запропонована картина анітрохи не відвертає погляду, навпаки, приковує увагу контрастним листом і насиченим сюжетом. Причому, точна передача сцени торгівлі та демонстрації красивою рабині розкриває непідробний талант автора до листа людської фігури і якісної компонування різнофактурних персонажів. Тепер про подання сюжету. Заворожує реакція покупців – чоловіків з викинутими пальцями надбавки до суми, призначеної за рабиню. Автор передав радість глядачів особливо точно, при цьому відвернув їх спиною до нас.

Однак настрій натовпу вловлюється і попит на дівчину очевидна, як у жестах, так і в вояк до сцени тілах. Природні досконалість невільничка і її свіжість вигідно підкреслені більш нудними персонами жіночої статі позаду і збоку – юними персонами і приреченою рабинею в чорному вбранні з дитиною на руках. Жером не став лити бруд і вогкість в свою картину.

Навпаки, ринок рабів дуже чисте і свіже, фарби переважають радісні і яскраві. Автор віртуозно грає зі світлом і тінню далекого цегляного плану. Його бездоганний малюнок виражений ретельної промальовуванням деталей, чіткістю ліній і простотою палітри.

При цьому колорит “Продажі” гармонійний не тільки в співвідношенні колірних плям, а в тому числі з постановкою і самим сюжетом. Колірне рішення не зовсім вписується у звичну ауру панелі спецій та піску сходу, що саме по собі вражає і притягує увагу. Салонне полотно важко уявити в стінах простого житла. Його тема, не дивлячись на очевидну смуток, помпезна за задумом великої влади патріархату і вседозволеності.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)