Авраам приносить у жертву свого сина Ісаака (Жертвоприношення Авраама) – Антон Лосенко

Авраам приносить у жертву свого сина Ісаака (Жертвоприношення Авраама)   Антон Лосенко

Зарахований вихованцем в Академію Мистецтв, Лосенко дуже скоро став помічником академічних викладачів і отримав посаду підмайстри. Оцінивши талант молодого живописця, в 1760 р. його направили в Париж для вдосконалення знань і майстерності

Підсумком навчання в Парижі у Ж. М. Вьена стала картина “Жертвоприношення Авраама”. Сюжет запозичений з Старого завіту, який часто використовувався художниками як можливість показати зіткнення суперечливих пристрастей. За легендою, Бог дав Авраамові принести в жертву єдиного сина Ісаака, але, побачивши його готовність, запобіг вбивство. Посланий ангел вказав Авраамові на агнця, заплутався в кущах.

Лосенко точно слід сказаного в Біблії: композиція картини сповнена експресії. Найбільш виразна постать Авраама, одночасно динамічна і монументальна. Картина отримала першу золоту медаль Паризької Академії мистецтв. В ній Лосенко прагнув уникнути зайвої декоративності і продемонстрував основні принципи свого мальовничого кредо: передачу “краси натури” і побудова емоційно насиченою композиції.

Через князя Д. А. Голіцина картина була відправлена в Петербург і прибула в Академію мистецтв незадовго до публічної виставки, де експонувалася в 1766 році як звітна пенсионерская робота. На виставці в Академії демонструвалася як одне з кращих досягнень вітчизняної школи. У цій роботі молодий художник постає сформованим майстром.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 2.50 out of 5)


Авраам приносить у жертву свого сина Ісаака (Жертвоприношення Авраама) – Антон Лосенко.