Автопортрет 1493 рік – Альбрехт Дюрер

Автопортрет 1493 рік   Альбрехт Дюрер

Альбрехт Дюрер написав багато автопортретів. На цьому художник зобразив себе у віці 22 років, коли він повернувся з далеких мандрів. Мандри підмайстрів, які закінчили навчання, були здавна прийнято у європейських ремісників і художників, щоб вони могли познайомитися з побратимами по професії в інших містах і країнах.

Молоде обличчя чудово і спокійно. Очі злегка скошені на глядача – так вийшло, він сидів боком до дзеркала. Довгі яскраво-руде волосся падають па плечі. Вони здаються хвилясті полум’ям. І волохата темно – червона шапка теж викликає уявлення про вогні.

Сіро-зелена куртка з прорізами на рукавах обшиті червоною стрічкою. Шия і верхня частина грудей оголені, видно ключиці. Сорочка з тонкого полотна у вишуканих збірках і з червонуватими прошивками. Покрій і колір костюма ошатні. Видно, що кравцеві фасон диктував художник. Сильні руки дбайливо тримають гілку гостролиста – символ чоловічої вірності.

На глухому темно-зеленому тлі обличчя світиться, губи горять, волосся пломеніють. Вгорі монограма художника і напис: “Йде моя справа, як небо веліло”. Молодий художник – наречений. Батько посватав йому наречену. Син і не заперечував. У ремісничому середовищі свої звичаї. Дюрер – молодший збирається отримати права майстра. А майстер повинен бути неодмінно одружений.

Цікаво, що в часи Дюрера художники були ремісниками, це була дуже поважна гільдія. У Західній Європі в середні століття гільдія це – товариство, спілка. А мистецтвом живопис стала пізніше і це був тривалий процес від Ренесансу до Нового часу.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)