Автопортрет – Бартоломеус Шпрангер

Автопортрет   Бартоломеус Шпрангер

Автопортрет фламандського художника Бартоломеуса Шпрангера. Розмір картини 62,5 х 45 см, полотно, олія. Портрет написаний Шпрангером у віці близько сорока років у період розквіту своєї творчості. Бартоломеус Шпрангер народився 21 березня 1546 року в Антверпені. З юних років навчався в майстернях антверпенських живописців Яна Мандейна і Корнеліса ван Далем.

У дев’ятнадцять років, закінчивши курс навчання, Шпрангер відправився в подорож, спочатку в Ліон і Париж, а потім у Італію. З початку сімдесятих років 16 століття Шпрангер працював в якості папського живописця у Ватикані. У 1575 році за рекомендацією свого старого друга Джованні Болонья, будучи вже відомим художником, Бартоломеус Шпрангер був запрошений на посаду придворного живописця імператора Максиміліана II до Відня.

Після смерті Максиміліана з 1581 року Бартоломеус Шпрангер працював придворним живописцем в резиденції імператора Священної Римської Імперії Рудольфа II в Празі. У зрілий період своєї творчості в Празі Бартоломеус Шпрангер став використовувати нові живописні техніки, з допомогою яких виконував дуже складні художні роботи.

При віденському і празькому дворах у кінці 16 століття і початку 17 століття працювало дуже багато іноземних живописців, які прибули з усіх куточків Європи. Для багатьох із цих художників Бартоломеус Шпрангер був натхненником нових ідей, стверджуючи свою пристрасть до маньєризму, стилю живопису витончено-гнучкого, віртуозному, оригінальним і розкішного.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)