Автопортрет. Час летить – Фріда Кало

Автопортрет. Час летить   Фріда Кало

Фріда Кало народилася в 1907 році в Мексиці. Вона прожила нелегке життя, але випробування, які випали на її долю, не зламали її позитивний погляд на життя, але наповнили її творчість почуттям власної гідності і жагою до життя.

У своїх картинах, а в основному це були автопортрети, Фріда Кало майстерно передає свої почуття: біль, втрату, марність людських зусиль перед обличчям долі. Разом з цим, в її роботах видно вплив і традиційного мексиканського мистецтва, і європейського.

В юності Фріда потрапила в автокатастрофу і згодом не могла ходити, тому писала картини лежачи. Ця подія перевернула її життя, ні на одному своєму автопортреті Фріда не посміхається і не помітно, що вона відчуває позитивні емоції. Практично зрослися брови, вусики на верхній губі, чорне довге волосся акуратно прибрані або розпущені по плечах, відкрита шия – так виглядає вона практично на всіх автопортретах.

В автопортретах Фріди Кало відчувається внутрішня сила, яка все життя допомагала їй вистояти і не зламатися. Плечі розправлені, гордий погляд, пряма спина – все це показує, що вона безстрашно дивиться долі в обличчя, стійко переносячи всі випали на її долю. Найчастіше Фріда використовувала сіру, темнувато гаму, яка підкреслює настрій портретів, печаль, смуток і смирення їх героїні.

Хто зараз може розповісти, про що сумує вона на своїх портретах? Про неможливість після тієї аварії стати матір’ю, про духовне самотності? Адже незважаючи на безліч шанувальників її таланту і постійного супутника життя, ніхто так і не зміг по-справжньому зрозуміти велику Фріду, яка дивиться на нас своїм пронизливим поглядом з своїх автопортретів.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)