Автопортрет – Ель Греко

Автопортрет   Ель Греко

Автопортрет іспанського художника Ель Греко. Розмір картини 53 x 47 см, полотно, олія. Ель Греко Доменіко, іспанський художник. Грек за походженням. Відомості про життя, особливо молодих роках, скупі і предположительни.

Спочатку працював у поздневизантийской мальовничій манері в Кандії. У 1567-1570 жив у Венеції, можливо, був учнем чи послідовником Тиціана, випробував вплив Тінторетто, Бассано, відвідав Парму, де високо оцінив творчість Корреджо. У 1570 переїхав у Рим, придбав популярність у римській Академії святого Луки. Перебування в Римі надзвичайно розширило кругозір молодого художника, пов’язаного з гуманістичної середовищем кардинала Алессандро Фарнезе і пережив сильний вплив Мікеланджело і пізніх маньєристів.

З 1577 року і до кінця своїх днів живописець Ель Греко жив і працював в Іспанії, в Толедо. Тут Ель Греко склав собі популярність картинами релігійного змісту і портретами, мав важливий вплив на напрямок кастільських художників і помер, за свідченням Паломіно, в 1614 році. Як живописець, Ель Греко спершу наслідував Тіцианом і іншим венеціанським колористам, але потім, у пошуках свого стилю, став писати обмеженим числом фарб, яскравих, холодних і іноді дисгармонійних тонах, а малювати сухо і химерно у так званій маньеристической манері.

Тим не менш, навіть пізніші твори пензля художника Ель Греко мають своє достоїнство, що складається в сильному вираженні суворо-благочестивого, аскетичного почуття. Найбільш чудові картини Ель Греко: “Воїни, що розділяє між собою одяг Спасителя” , “Страждання святого Маврикія і його товаришів” і “Поховання графа Оргаса” . Дуже гарні деякі з портретів Ель Греко, зразок яких, але не особливо важливий, портрет поета А. Эрсильи, можна бачити в Державному Ермітажі.

Ель Греко виявив свою талановитість як архітектор і скульптор; за його кресленнями збудовані Айютамьенто в Толедо і церкви де-ла Карідад і босоногих францисканців у Ільескасе. У другій з цих церков різцю Ель Греко належать досить експресивні статуї, що прикрашають собою вівтарі і гробниці засновників монастиря. Автопортрет, написаний іспанським художником Ель Греко в віці близько шістдесяти років в період свого пізнього творчості.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4.50 out of 5)