Автопортрет – Ганс Гольбайн

Автопортрет   Ганс Гольбайн

Ганс Гольбейн Молодший народився в сім’ї художника і тому цілком закономірно, що своє початкове навчання пройшов у майстерні свого батька Ганса Гольбейна Старшого. Власне, німецька живопис 15 століття своє завершення і одночасно перехід до нового етапу знайшла у творчості родоначальника художньої школи Аугсбурга – Ганса Гольбейна Старшого, художника, який з таким же правом може бути включений в історію німецького мистецтва 16 століття. Ранні роботи Гольбейна Старшого за стилем цілком примикають до німецької живопису 15 століття.

В якості нових рис можна відзначити елементи відомої спокою і ясності, які надзвичайно посилюються в пізніх речі художника, створених вже явно в орбіті нових віянь. В ранніх речах Гольбейна Старшого панують теплі і глибокі тони; пізніше колорит стає більш світлим і холодним. Найбільш відома його робота – вівтар св. Себастьяна, створений в період розквіту творчості Дюрера, – за своїм духом цілком належить мистецтву 16 століття.

Правильно побудовані фігури, спокійне, ясне вираження осіб, просторова впорядкованість, м’які пластичні форми, класичні мотиви в архітектурному оточенні й орнаментиці переносять це твір новий світ мистецтва Високого Відродження.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)