Автопортрет – Гвідо Рені

Автопортрет   Гвідо Рені

Автопортрет італійського живописця, майстра болонського академізму Гвідо Рені. Розмір портрета 54 x 42 см, полотно, олія. Власне, цей портрет художника має свою назву “Автопортрет з розписом у Римі” і навіть свою захоплюючу історію. Текст, який супроводжував картину і до недавнього часу додавався до вивороті підкладки полотна, описує портрет Гвідо Рені, і згадує, що картина була написана художником в той час, коли Рені став носити борідку і вуса.

Цілком імовірно, що це автопортрет художника, який кардинал Карло Де Медічі надалі намагався придбати в Болоньї в 1634 році. Але на багато століть надалі картина була забута і зберігалася в комірках. Після виявлення картини, яка опинилася в досить жалюгідному стані з неясною від бруду і нерівною поверхнею, було встановлено, що це справжній автопортрет Гвідо Рені.

Встановлено, що завдяки наявності тексту на тканини, прикріпленою безпосередньо до звороті полотна, який містив запис великими літерами GVIDVS FIGLIVS DANIELVS RENI ET IVNIFERA DE POZZI PINXIT GVIDVS FIGLIVS DANIELVS RENI ET DE IVNIFERA Pozzi PINXIT. Текст змогли прочитати і повністю розібрати лише з допомогою інфрачервоної зйомки. Відомо також лист, в якому згадується, що цей автопортрет був відправлений в дар матері Гвідо Рені.

Гвідо рені народився 4 листопада 1575 року в Кальвенцано області Емілія-Романья. Навчався в Болоньї у Карраччі; в 1605-1622 працював у Римі, де вивчав античні пам’ятники і твори Рафаеля, випробував вплив Караваджо, з 1622 року проживав в Болоньї. Майстер болонської школи, Рені створював суворі, гармонійно ясні композиції, зазначені теплим золотавим або, навпаки, висветленним сріблястим колоритом.

У пізніх творах Рені посилюються риси сентиментальності і холодної ідеалізації, завдяки яким ім’я Рені в наступні епохи нерідко вживалося як синонім академізму в образотворчому мистецтві. Помер художник Гвідо Рені 18 серпня 1642 року в Болоньї.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3.00 out of 5)