Автопортрет і портрет Петра Кончаловського – Ілля Машков

Автопортрет і портрет Петра Кончаловського   Ілля Машков

Сучасні критики не надто схвально відгукувалися про це полотні. За їх словами, “рисунок у нього реальний, академічний. Ось тільки в “розфарбуванню” Машков умовний”.

Опис картини, представленої на виставці, звучало наступним чином: “Посеред кімнати сидять поруч Машков і Кончаловський. Весь їхній костюм полягає в коротеньких чорних трусиках. І що за атлетичні фігури! Пружно надулися біцепси на руках. І під ноги стати, такі ж сильні і міцні. Голий Машков збирається грати на скрипці. Приятель його тримає ноти. Тут же піаніно оскалило свої білі блискучі клавіші. На столі кава і пляшка з бенедиктином. Непогано влаштувалися хлопчики! На підлозі – важкі гирі-двухпудовики. Треба думати так: приятелі займалися атлетикою, культивуючи свої богатирські м’язи.

Потім смачно поснідали і, весело кайфуючи, музицирують. Але Кончаловський з Машковим не тільки займаються вичавлюванням і виштовхуванням, не тільки п’ють бенедиктин і музицирують, вони ще й багато читають. Над головою Машкова – полиця з книгами. І ви в 20 кроках вільно читаєте жирні виразні написи корінців: “Ассирія”, “Вавилонія”, “Єгипет”, “Біблія”. Мабуть, писав Машков цей симпатичний портрет незабаром після повернення з якихось теплих екзотичних купань, бо тіло того й іншого – коричневе, як випалена глина. І смагляві обличчя, як у маврів”.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Автопортрет і портрет Петра Кончаловського – Ілля Машков.