Автопортрет – Іван Аргунов

Автопортрет   Іван Аргунов

Велику популярність Івану Аргунову, кріпака художнику принесли його чудові портрети. За своє довге життя, Аргунов написав величезну кількість портретів, писав він і простих людей, і монарших осіб.

Аргунов прагнув до максимальної достовірності портрета, без приукрашиваний. Тому його портрети відрізняються натуралізмом і чарівністю.

Цей автопортрет художника теж відрізняється жвавістю і ліричністю. Аргунов на автопортреті зображений в домашньому костюмі за робочим столом. На столі недбало кинуті циркуль і олівці, в руці художник тримає кисть. Створюється відчуття того, що він відірвався від роботи буквально на хвилину.

Одягнений художник в золотисто-коричневий костюм, на голові парик, який в той час носили не тільки в офіційних випадках, а й у повсякденному житті. Зображений на портреті художник дивиться прямо на глядача, погляд його теплий і доброзичливий.

Майстерно, прямо з любов’ю промальовані складки і деталі одягу. М’які риси, теплі відтінки, вибрані художником, показують автора в затишній домашній обстановці.

Аргунов на автопортреті не зобразив ніяких зайвих деталей, які могли б відвернути глядача від зображення людини. З однотонним заднім фоном контрастує світле пляма шийного хустки художника.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5.00 out of 5)