Автопортрет – Каміль Піссарро

Автопортрет   Каміль Піссарро

Розглядаючи самий відомий автопортрет Піссарро, створений в 1873 році, стає зрозумілим, чому люди жартома називали художника біблійними іменами “Мойсей” або “Авраам”. Створюється враження, що з полотна на глядача дивиться старозавітний пророк поважного віку, адже живописцю в ту пору виповнилося 43 роки.

В активі Піссарро багато автопортретів, і при їх створенні він використовував і масло, і олівці, гуаш, але серед серії картин цього жанру, “Автопортрет”, датований 1873 роком – робота багато в чому знакова, оскільки тут проявляються елементи нового стилю. Полотно написане за рік до Першої виставки імпресіоністів. Пейзажі другого плану мають схематичне зображення, але їх стилю помітно, що вони відповідають ряду импрессионистических критеріїв. Багато в чому, і портретне особа автора написано в його звичайної пейзажній традиції: аналогічна гра кольору і світла, не більше ніж символічне позначення глибини, спонтанність.

В техніці виконання роботи виразно помітно вплив Сезанна, а класична поза “моделі” відповідає традиціям живопису, що характеризують творчість Шардена. Як помітили сучасники Піссарро і Сезанна, постійне спілкування двох майстрів принесло багато користі для французького живопису, а художники часто зображували один одного на своїх картинах.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)