Автопортрет “Les Miserables” (знедолені) – Поль Гоген

Автопортрет Les Miserables (знедолені)   Поль Гоген

Автопортрет є у кожного художника – це улюблений жанр всіх живописців. Творчість Поля Гогена не виняток. Враховуючи неординарне мислення художника, всі його портрети носять своєрідний характер. “Автопортрет “Les Miserables” ” присвячений Вінсенту Ван Гогу і був написаний перед поїздкою Гогена в Арль.

Між живописцями велася незвичайна гра – змагання, яка почалася ще раніше з написання Емілем Бернаром автопортрета, з портретом Ван Гога, зображеним на стіні. Портрет був подарований Ван Гогу, який вирішив створити в Арлі артіль художників.

Художниками почали вести жваву переписку, в якій вони обговорювали новий період своєї творчості. У процесі такого спілкування Гоген переправив Ван Гогу автопортрет з Бернаром на задньому плані, а Ван Гог у відповідь написав автопортрет в образі буддійського ченця, присвячений Гогену.

Цікавий той факт, що Ван Гог помістив свій автопортрет на той же фон, використаний Гогеном. А образ, придуманий Ван Гогом давав зрозуміти Гогену, що він зробить все можливе для здійснення своїх планів. Крім цього він зауважив, що Гоген у своєму портреті виглядає трохи зневіреним і щоб підтримати товариша, він вирішив показати свою безтурботність і рішучість. Але в автопортреті Гогена настрій був зовсім іншим. І назва “Знедолені” відсилає нас до Жанові Вальжану – головному герою роману Віктора Гюго.

Вальжан був колишнім каторжником з важкою долею, і художник, який представляв себе в ролі бунтівника, для якого немає життя в буржуазному суспільстві, хотів підсилити цей ефект у своїй картині. Своє портретне зображення він помістив зліва, що є нетрадиційним прийомом в живопису, Частина його особи освітлена, а частина знаходиться в тіні, говорячи про суперечливість його натури. Його гострі примружений погляд дивиться прямо на глядача. Контрастні малюнки на жовто-помаранчевої стіні – декоративний елемент в картині, на якому виділяється більш мальовничо написаний портрет художника. Картина “Автопортрет “Les Miserables” ” – це виклик для Ван Гога для здійснення великих справ, що є початком нового творчого шляху митців.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3.00 out of 5)