Автопортрет – Олексій Венеціанов

Автопортрет   Олексій Венеціанов

Олексій Венеціанов був дуже обдарованим, однак, тільки на свій дарунок він не покладався. Ще з юності молода людина прагнув до навчання художній майстерності. Спочатку він навчався самостійно, а пізніше став учнем Боровиковського. Талант молодої людини важко було не помітити, йому особливо вдавалися портрети, і дуже скоро Венеціанов став затребуваний.

Ця робота стала однією з відомих і яскравих його картин. Використовуючи, практично, тільки коричневий колір і його відтінки, живописець створив дивно живий образ, з точністю передав не тільки повне, бездоганне схожість, але і свій душевний стан.

Все полотно просякнута аурою шляхетності, гідності, разом з тим, відповідальності і готовності до справ, праці, вчинків. Тонка оправа не приховує, а навпаки, підкреслює великі, уважні очі. Їх глибокий погляд, спокійна лінія брів показує нам людину, захопленого своєю справою. М’який підборіддя і міцні губи говорять про доброті, щирості, але не нерішучість. Білосніжний воріт підкреслює обов’язковість і дисциплінованість самого Венеціанова.

В руці пензель, адже робота завжди займала у Венеціанова чільну роль у житті. Ось і на ” Автопортреті” він зображений за роботою. Пальці кисті лежать легко, вільно – так, як він і писав свої картини – вільно і легко. “Автопортрет” вихопив лише мить з життя художника, але описаний цю мить так яскраво, що мимоволі чекаєш питання або руху. Художника, ніби, тільки гукнули, він ненадовго відволікся, щоб вислухати співрозмовника, а потім знову заглибитися у свій дивовижний світ живопису.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Автопортрет – Олексій Венеціанов.